Kaliteli Yaşam Tüyoları

Düzgün beslenin
Eğer hayatınızda daha fazla enerji ve daha az uyku hali istiyorsanız, o zaman beslenme şeklinize bir göz atmanız gerekebilir. Ayak üstü yiyecekler, gazlı içecekler, alkol ve şekerli atıştırmalıklar uyuşukluğa yol açabilir.

Uykudan önce aldığınız kafeini ve alkolü kesin
Uykusuz gecelerden kurtulmak istiyorsanız uykudan önce kahve, çay, kola ve çikolatada bulunan kafein alımından uzak durmalısınız. Aynı şey geceleri alkol alanlar için de geçerlidir, uyku düzeninizi bozar ve yorgunluk semptomlarını artırır.

Daha fazla uyuyun
Çok açık, değil mi? Vücudunuz yeniden canlanmak için uykuya ihtiyaç duyar, bu yüzden eğer uyumakta güçlük çekiyorsanız, belirli zamanlarda uyuyup uyanmak gibi daha iyi bir rutin oluşturun ve uygulamayı deneyin. Ayrıca geç saatlerde internetten alışveriş yapmak veya TV  izlemek yerine yatak odanızın sessiz ve karanlık olduğundan ve yalnızca uyumak için kullanıldığından emin olun.

Daha çok dışarı çıkın
Kapalı mekanlarda kalmak ve gün ışığı alamamak uyuşukluğa sebep olabilir, bu yüzden sadece öğle aranızda kısa süreliğine de olsa dışarı çıkın, biraz temiz hava alın ve kendinizi yeniden iyi hissedin.

Stresten uzak durun
Kaçınmak zor olsa da, stres yorgunluk hissi için ortak bir nedendir, bu yüzden sebeplerini tanımlamak için öğrenmek ve başa çıkmak çok önemlidir. Eğer asıl suçlu işinizse, işinizle ilgili nasıl bir değişim yapabileceğinizi gözden geçirin. Ayrıca boş zamanlarınızda işinizden  "uzak durmak" ve  daha fazla rahatlamak için yollar bulmak da önemlidir meditasyon, sıcak bir banyo,  rahatlatıcı bir müzik gevşemenize yardımcı olabilir.